Ha nagy ritkán meg vagyok fázva, a vöröshagyma száraz, barna héjából készítek teát, ami csodát tud tenni.
Kíváncsi voltam, Maria Treben mit ajánl megfázás ellen, ugyanis eddig még egyszer sem csalódtam az ő javaslataiban.
Az egészség Isten Patikájából című könyvet fellapozva a megfázás megelőzésére ajánlja a csalán teát.
A csalán teáját nagyon szeretem élénkítő hatása miatt, de emellett rengeteg jótékony hatással rendelkezik.
Mi mindenre ajánlja Maria Treben a megfázás megelőzésén kívül?
-Ekcémára, mivel ennek a betegségnek az oka belső eredetű kezelni is belsőleg kell, és a csalán a legjobb vértisztító és egyúttal vérképző gyógynövényünk.
-Gyógyítja a húgyutak megbetegedéseit és gyulladásait éppúgy, mint a vizeletpangást.
-A népi orvoslásban a csalántea hetekig tartó ivókúra formájában máj- és epebántalmak, lépmegbetegedések, még a tumort is ideértve, a gyomor és a légzőszervek hurutos megbetegedései, gyomorgörcsök és -fekélyek, bélfekélyek és tüdő-megbetegedések ellen javallt. A teát csak forrázzuk, nehogy az értékes hatóanyag elillanjon belőle.
-Bizonyos életkorban csökkenni kezd a szervezet vastartalma. Fáradékonyság és kimerültség tünetei lépnek fel ilyenkor, az ember úgy érzi, hogy megöregedett és a teljesítőképessége sem a régi. Ilyen esetben a legjobb eredménnyel alkalmazhatjuk vastartalma miatt a friss csalánt. Átsegít bennünket ezen a mélyponton. Csalánkúra után viszonylag hamar jobban érzi magát az ember testileg, visszatér energiája és alkotókedve, és szemmel láthatólag külsőleg is rendbe jön.
-Vízkór esetében a csalán erős vízhajtó hatása segít.
-Vérképző tulajdonsága sápkór, vérszegénység és más súlyos vérmegbetegedés esetén is hatékony segítséget biztosít.
-A csalán ellenállóbbá tesz bennünket, ha hajlamosak vagyunk a megfázásra, segít köszvényes és reumatikus panaszok esetén is.
-Óriási segítséget nyújt a csalán érszűkület esetén is. Nem egy ember, aki érszűkületben szenved, elkerülheti a lábamputációt, ha idejében csalángyökérből készült lábfürdőt vesz(lásd a Felhasználási módoknál).Minden görcs, akárhol jelentkezik is, vérkeringési zavarra utal. Ilyenkor ajánlatos a csalánfőzettel történő lemosás és a fürdő. Ez vonatkozik a koszorúér-szűkület speciális esetére is. Hajoljunk a fürdőkád fölé, és langyos csalánfőzettel mossuk le a szívtájékot, egyúttal finoman masszírozzuk is.
Nem kell-e megköszönnünk Istennek, hogy ilyen csodatévő gyógynövényt adott minekünk? Rövidre szabott életükben az emberek figyelmetlenül mennek el mellette, inkább fájdalomcsillapító tablettákhoz folyamodnak, amelyekből rengeteget vesznek be. De igazán segíteni gyakran csak a mi remek, feledésbe merült gyógynövényeink tudnak.
Miközben összeállítottam ezt a bejegyzést, tettem fel teavizet csalánteának.
Mindig van itthon szárított csalán. Érdemes megelőzésre, az egészségünk megőrzésére akár napi rendszerességgel inni egy-egy csészével.
Maria Treben írását a csalánról, mint gyógynövényről, ami tapasztalatokat is tartalmaz, ITT el tudod olvasni.
Szeretnél értesítést kapni a következő bejegyzésről? IDE KATTINTVA add meg neved és címedet, és a rendszer automatikusan kiküldi neked.